Geri
25%Tükendi
tudem-yayinlari

Tudem Yayınları 4. Sınıf Genel Yetenek Kitabı

 30,00  22,50

YAZAR

SAYFA SAYISI

144

EBAT

19×27

Stokta yok

Stok Kodu: 9786059153881 Kategoriler: ,
Açıklama

Tudem Yayınları 4. Sınıf Genel Yetenek Kitabı

Genel yetenek, bireyin “SÖZCÜK”“SAYI”“İMGE” ve “ŞEKİL”leri kullanarak yaptığı zihinsel işlemlerle ölçülebilir.

41’i çözümlü 146 SÖZEL YETENEK sorusu, 60’ı çözümlü 169 SAYISAL YETENEK sorusu, 42’si çözümlü 126 ŞEKİL YETENEĞİ sorusu, 16’sı çözümlü 137 ÇOKLU YETENEK ve KARMA TEST sorusu olmak üzere toplamda 578 sorunun yer aldığı bu özel kitap, bireylerin genel yeteneklerinin ölçülmesi amacıyla özenle hazırlanmış işlevsel bir kılavuz.

Bu türdeki kitapların genel değerlendirilmesinde, yetenek testleri, içerik bakımından zor veya kolay olarak sınıflandırılmamalıdır. Soru üzerinde ulaşılacak yargı için gerekli ön bilgisi olan her birey, hangi yaşta olursa olsun zihinsel yetisini kullanabilmektedir. 4. sınıfa yönelik bir sayı sorusunun çözümü, toplama işlemine başvurulmasını gerektiriyorsa toplama işlemini bilen tüm bireylerin bu soru üzerinde akıl yürütebileceği düşünülebilmektedir. O nedenle, kitaptaki sorular 4. sınıf düzeyine göre düzenlenmiş olmakla birlikte daha üst sınıflardaki öğrenciler için de önemli bir kaynaktır.

10 yaş ve üzerindeki her yaştan bireye genel (akademik) yeteneğini ölçme ve değerlendirme fırsatı sunan bu benzersiz çalışma, 1600’den fazla anlamlı şekil elde edilebilecek TANGRAM (Çin bulmacası) hediyesi ile bildiklerinizi sınamanıza ve yeni ufuklar keşfetmenize yardımcı olacak yapıcı bir eser…

Yorumlar (0)
İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Tudem Yayınları 4. Sınıf Genel Yetenek Kitabı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir